Žvejybinis sezonas jau čia pat, taigi pats laikas paržiūrėti ir susitvarkyti muselių dėžutes. Šiais metais nusprendžiau šiek tiek daugiau dėmesio skirti „Hitch“ tipo muselėms.

_0932Pernai rugpjūčio paskutinę savaitę kasdien praleisdavau prie upės. Viena vieta ypač patiko. Po slenksčių upė išplatėja iki 8-10m su ramia srove ir gyliu apie 1,5-2m (nematavau, bet spėju, kad toks). Ir visas šitas tęsiasi apie 100m.

Veiksmas vandenį neleido užsimiršti ko aš ten atėjau. Praktiškai pastoviai, su nedidėm pertraukėlėm, lašišos šokinėjo arba kaišiojo nugaras, bet kibimų nebuvo. Išbandžiau įvairiausias muses, nepadėjo. Beje, nufilmavus po vandeniu, žuvies ten buvo tiek, kad beveik su tinkliuku galėjau semti.

Tada prisiminiau vieno kolegos patarimus ką daryti tokiais atvejais, dar paieškojau informacijos internete ir pasirišau keletą hitch‘inių muselių. Kitą dieną vėl bandau visokias, nieko. Dedu hitch‘ą. Po kelių metimų, net nespėjus padaryti pravedimo, turiu, nors ir nedidelę. Dar po kurio laiko vaizdelis, kurį tekdavo matyti tik filmukuose: muselė rėžia vandenį, šalia jos išlenda snapas, „kapteli dantim“ ir dingsta. Muselė toliau sau ramiai plaukia. Nepataikė, belieka tik pabambėti pačiam sau.

Muselės, rišimo technika nėra sudėtinga, o ir internete yra pakankamai daug informacijos. Gal tik reikia šiek tiek pasitreniruoti, kad išeitų surišti nedidelę galvą. Kūneliui galima naudoti įvairių spalvų vamzdelius, paįvairinant vienokiu ar kitokiu akcentu. Sparnams aš naudoju voverės ir/arba veršiuko uodegą. Galima naudoti bucktail‘ą. Kai kas sparnam naudoja poliarinę lapę, bet man nepatiko, nes sparnas gaunasi per minkštas.

_0939

Verta atkreipti dėmesį, kad galimi keli hitch‘inės muselės rišimo ir žvejojimo/pravedimo variantai.

  • – Muselė rišama su dviem sparnais, tada skylutė pavadėliui daroma tarp sparnų.
  • – Muselė rišama su vienu sparnu, tada skylutė daroma muselės šone, kairėje arba dešinėje pusėje, priklausomai iš kurios pusės bus upės srovė žvejojant.
  • Hitch‘inę muselę taip pat galima greitai „pasidaryti“ iš paprastos musės, surištos ant vienšakio kablio, papildomai padarant kelis mazgus ant kablio prieš kilputę.

 

 

_0940Žvejybos technika nėra sudėtinga. Šniūras ir pavadėlis naudojami plaukančio tipo. Metimas daromas skersai upės, pravedama pakėlus kotą ir parenkant tokį pravedimo greitį, kad muselė rėžtų vandenį. Man žvejojant vanduo buvo skaidrus, todėl nežinau ar šios muselės būtų efektyvios kiek drumstame vandeny.

Dar lieka viena ir pagrindinė sąlyga, upėje turėtų būti žuvies.